تبلیغات
پرواز - زرافه ها
 
پرواز
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : ahmadreza
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
https://facenama.com/signup/r:1312157 پرواز
توضیحات تصویر
https://get.cryptobrowser.site/3312729
توضیحات تصویر

لایک اینیستاگرام

جمعه 21 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : ahmadreza

زرافه ها

امکان ندارد که کسی زرافه‌ها را نشناسد یا آن‌ها را با دیگر حیوانات اشتباه بگیرد. زرافه‌ها با ظاهر منحصر به‌فرد خود و گردن بلند و طرح پوست خاص همیشه یکی از جالب‌ترین حیوانات در نظر ما هستند. در واقع زرافه‌ها همیشه یکی از حیواناتی هستند که بیشترین تعداد بازدید در باغ وحش‌ها را دارند. از سوی دیگر، زرافه‌ها بلندترین حیوانات کره زمین هستند اما این ویژگی به هیچ وجه باعث نمی‌شود که زرافه‌ها به شکار دیگر حیوانات تبدیل نشوند!‌ زرافه‌ها گیاه‌خواران بسیار آرامی هستند و به راحتی با دیگر گیاه‌خواران بر سر اشتراک منابع غذایی کنار می‌آیند. بعضا دیده شده که زرافه‌ها با دیگر گیاه‌خواران در عین حال از یک منبع غذایی بدون مشکل تغذیه می‌کنند. زرافه‌ها همیشه در ابتدا به سمت منابع غذایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند می‌روند. این بدین معناست که منابع غذایی که بر روی زمین هستند برای دیگر گیاه‌خوارانی که نمی‌توانند گیاهان مرتفع‌تر را بخورند باقی می‌ماند.

بسیاری بر این باورند که زرافه‌ها تنها یک نوع هستند و در تشخیص گونه‌های مختلف این حیوانات دچار مشکل می‌شوند. این اشتباه می‌تواند به این دلیل باشد که تمامی زرافه‌ها در آفریقا هستند و ظاهر آن‌ها بسیار به یکدیگر شبیه است. اما در واقع زرافه‌ها به ۴ گونه اصلی تقسیم می‌شوند که در ادامه به صورت کاملا مختصر آن‌ها را معرفی خواهیم کرد اما پیش از آن جالب است بدانید که تک تک زرافه‌های سراسر دنیا طرح پوست خاص خود را دارند و امکان ندارد طرح پوست دو زرافه دقیقا همانند یکدیگر باشد (درست همانند اثر انگشت در انسان‌ها) و همین مسئله بسیار به محققان در تشخیص دادن زرافه‌ها کمک کرده است. تفاوت طرح پوست زرافه‌ها در اندازه، طرح و رنگ اشکال بدن آن‌هاست. زرافه‌های نر، اشکال پررنگ‌تری بر روی بدن خود دارند. پس هر وقت که یک زرافه از نزدیک دیدید، بیشتر به طرح پوست آن دقت کنید چراکه همین طرح حکم شناسنامه زرافه را دارد!‌ در ادامه با معرفی گونه‌های اصلی زرافه‌ها همراه باشید:

شکارچیان زرافه‌ها در طبیعت چه حیواناتی هستند؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که زرافه‌ها در طبیعت توسط حیوانات مختلفی شکار می‌شوند و به دلیل جثه بزرگشان غذای مناسبی برای شکارچیان محسوب می‌شوند. اما در واقعیت اینگونه نیست! زرافه‌ها حیواناتی هستند که شکار کردنشان به شدت کار سختی است. زرافه‌ها به دلیل قد بلند خود، میدان دید بسیار گسترده‌ای دارند و بینایی قوی در زمینه شکار نشدن توسط دیگر حیوانات بسیار به کار این حیوانات خواهد آمد. به لطف همین قابلیت، زرافه‌ها می‌توانند پیش از آن که شکارچی بهشان نزدیک شود محل را ترک کنند.

مهمترین شکارچی زرافه‌ها در طبیعت شیرها هستند. بد نیست بدانید که شیرها هم در ابتدا حیوانات دیگری را برای شکار کردن انتخاب می‌کنند اما اگر واقعا گرسنه باشند و شکار بهتری هم در دست نباشد، به سراغ شکار کردن زرافه‌ها می‌روند. به طور کلی زرافه‌ها بسیار قوی و قدرتمند هستند در نتیجه شیرها در ابتدا به دنبال زرافه‌های جوان‌تر یا ضعیف‌تر می‌روند. به لطف قدرت زیاد زرافه‌ها، آن‌ها می‌توانند به سادگی با یک پربه درست به صورت شکارچی آن‌ را به شدت زخمی کنند یا حتی او را از پا در بیاورند!‌ دقیقا به همین دلیل است که شکارچیان زیادی به زرافه‌ها حمله نمی‌کنند.

 • زرافه‌ها بلندقامت‌ترین حیوانات کره زمین هستند که قد آن‌ها بین ۴ تا ۶ متر است.
 • بسیاری به اشتباه فکر می‌کنند که تنها زرافه‌های نر شاخ دارند اما هر دو جنس نر و ماده زرافه‌ها بر روی سر خود شاخ دارند با این تفاوت که شاخ نرها بلندتر است.
 • گردن زرافه‌ها هفت مهره دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا گردن خود را با انعطاف بیشتری حرکت دهند.
 • زرافه‌ها بسیار سریع‌اند!‌ پاهای جلویی آن‌ها حدود ده درصد بلندتر از پاهای عقبی است. اما زرافه‌ها تنها برای مدت اندکی می‌توانند با سرعت زیادی بدوند به همین دلیل فرار از دست شکارچیان برای زرافه‌ها دشوار است.
 • قلب زرافه‌ها ۱۱ کیلوگرم وزن دارد! بزرگی قلب آن‌ها به این دلیل است که خون باید به تمام نقاط بدن آن‌ها از جمله مغز برسد.
 • زرافه‌ها در شبانه روز تنها به دو ساعت خواب احتیاج دارند. در طبیعت مشاهده شده است که زرافه‌ها در هر نوبت استراحت خود بین ۵ تا ۲۰ دقیقه می‌خوابند.
 • از دید انسان‌ها، زرافه‌ها بسیار آرام و بی سر و صدا هستند. این مسئله به این دلیل است که زرافه‌ها اصوات بسیار آرامی را تولید می‌کنند که گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست.
 • زرافه‌ها قادرند تا چند روز بدون نوشیدن آب دوام بیاورند! این مسئله نقطه قوت بسیار بزرگی است که زرافه‌ها نسبت به بسیاری از حیوانات دارند.
 • زرافه‌ها روزانه حدود ۳۴ کیلوگرم غذا می‌خورند که شامل برگ درختان، علف و حتی شاخه درختان است.
 • جالب است بدانید که زرافه‌ها در حین آب خوردن بیشترین میزان آسیب پذیری را دارند و در این حالت احتمال شکار شدنشان توسط شیرها بسیار افزایش می‌یابد. زرافه‌ای که می‌خواهد از یک گودال آب بنوشد، پاهای خود را باز و سر خود را خم می‌کند و در این حال بسیار آسیب پذیر است. نکته جالب اینجاست که گاهی اوقات هنگام آب خوردن یکی از زرافه‌ها، زرافه دیگری نگهبانی می‌دهد تا شیرها حمله نکنند!
 • زندگی اجتماعی و پرورش
 • زرافه همیشه در حال تغییر است. آن‌ها پیوندهای اجتماعی قوی دارند. برای اهداف پژوهشی، تبدیل به «یک گروه» می‌شوند و کسانی که نمی‌توانند بیشتر از یک کیلومتر راه بروند، از گروه جدا می‌شوند و در یک جهت و یکسان حرکت می‌کنند. گاهی اوقات برخی از گروه‌ها تا ۳۲ نفر زرافه هم دارند. پایدارترین گروه زرافه‌های گروهی است که از مادران و جوانان ساخته شده باشند که می‌توانند هفته‌ها یا ماه‌ها راه بروند. گروه‌های مختلط جنسی نیز شامل دختران بالغ و نرها جوان می‌شوند. با این حال، نرها مسن بیشتر اوقات به صورت انفرادی حرکت می‌کنند. زرافه‌های نر، گاهی اوقات از خانه بسیار دور می‌شوند.

   

  در زرافه‌ها، نرهای مسن با ماده‌ها بارور آمیزش جنسی می‌کنند. زرافه‌های پسر هم با چشیدن ادرار ماده‌ها بارور این کار را انجام می‌دهند. نرها ترجیح می‌دهند با ماده‌های جوان آمیزش جنسی داشته باشند و سعی می‌کنند که از این کار با نوجوانان و بزرگسالان مسن بپرهیزند. در طول آمیزش جنسی، یک پای خود را عقب می‌گذارد و با پای جلوی خود می‌ایستد و به ماده می‌چسبد.

   

  به‌طور کلی زرافه‌ها برای برقراری ارتباط بین هم، از خود صداهای مختلفی درمی‌آورند. برای مثال برای اظهار عشق، با صدای بلند سرفه می‌کنند. زرافه‌ها هنگام خواب، خروپف، خش‌خش و ناله می‌کنند و هم چنین صدایی هم چون صدای فلوت
 • روش مبارزه
 •  زرافهٔ نر از گردن خود به عنوان سلاح در مبارزه استفاده می‌کند. این رفتار در مبارزه‌های با شدت پایین و بالا رخ می‌دهد. در مبارزات با شدت کم، مبارزان سرهایشان را به هم مالش می‌دهند. معمولاً نر در این مبارزات پیروز می‌شوند. در مبارزات با شدت بالا، مبارزان پاهای جلویی خود را به هم می‌زنند و گردن‌های خود را به استخوان‌بندی حریف می‌کوبند. قدرت ضربهٔ با گردن به وزن جمجمه و قوس گردن بستگی دارد. این مبارزات یا دوئل‌ها، ممکن است نیم‌ساعت طول بکشد که این زمان وابسته به مبارزان آن است.

   

  پس از پایان دوئل، دو زرافهٔ نر به نوازش هم می‌پردازند که موجب آمیزش جنسی می‌گردد. چنین اتفاقاتی بین نر یافت می‌شود و این رفتار زرافه‌ها، مانند همجنس‌گرایی است. در یک مطالعه، تا ۹۴٪ از حوادث دیده شده، آمیزش جنسی بین نر بوده‌است. فعالیت همجنس‌گراها، ۷۵–۳۰ متفاوت بوده‌است. فقط ۱٪ از همجنس‌گرایی‌ها مربوط به ماده‌ها بوده‌است.

 • مرگ و سلامتی

 • طول عمر زرافه‌ها در مقایسه با نشخوارکنندگان دیگر زیاد است. زرافه‌ها تا ۲۵ سال در حیات وحش عمر می‌کنند. از آن جا که اندازهٔ زرافهٔ بالغ جثه‌اش بزرگ است و بینایی آن‌ها تیز و قدرت‌شان زیاد است، معمولاً مورد حملهٔ و شکار قرار نمی‌گیرند. با این حال، آن‌ها می‌توانند غذای شیرها باشند. هم چنین تمساح می‌تواند یک تهدید برای زرافه هنگام نوشیدن آب باشد. فرزندان زرافه از بزرگ‌سالان زرافه بسیار آسیب‌پذیرترند. علاوه بر این، زرافه مورد تهدید پلنگ و سگ وحشی قرار دارد.

   

  بعضی از انگل‌ها از زرافه‌ها تغذیه می‌کنند. زرافه‌ها همیشه میزبان کنه، به ویژه در اطراف ناحیهٔ تناسلی که دارای پوست نازک‌تر هستند، بوده‌اند. زرافه با تکیه دادن به جایی باعث نابودی بسیاری از کنه‌های روی پوست خود می‌شود. زرافه میزبان گونه‌های متعددی از انگل داخلی و در معرض بیماری‌های مختلف است. در حال حاضر بیشتر این موجودات ویروسی ریشه‌کن شده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 19 خرداد 1397 19:45
بهترین سیستم کسب درآمد به دلار رو خواستم بهتون معرفی کنم که هیچ مشکلی با ایرانیا نداره و به راحتی به وبمانی پرداخت میکنه و همانطور که میدونی راحت پول وبمانی رو میتونی نقد کنی آموزش و پشتیبانی هم با من
به سایت من یه سر بزن و هر سوالی داشتی رو هم بپرس
popunder.blog.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر